مقالات

حفاظ بوته ای ، حفاظ شاخ گوزنی ، حفاظ شاخه ای و ... چیست؟
همه ما حفاظ‌هايي را بر بالاي ديوارها يا بر فراز پنجرۀ ساختمان‌ها ديده‌ايم، اما نسل جديدي از حفاظ‌هاي نرده‌اي- غير از آن مدل سرنيزه‌اي و صليبي آشنا- به بازار مصرف عرضه شده كه هم زيبا تر است و هم از نظر كاربرد مفيد‌تر يا به بيان دقيق ، غير قابل عبور است. در مورد كالايي صحبت مي‌كنيم كه نه واردات دارد نه صادرات و نه نيازي به گارانتي دارد.

آنچه از آن با عنوان حفاظ بوته‌اي ياد مي‌شود برگرداني ازBush Plant Shieldاست که داراي دو كاربرد زيبايي دكوراسيون و نيز ايمني ساختمان است تا از سرقت و ورود ناخواسته ديگران جلوگیری کند. حفاظ بوته‌اي نه تنها بر بالای ديوار، بلكه روي فنس‌ها و نيز پنجره‌ها هم قابل نصب است.

اگر چه به اين حفاظ‌ها بوته‌اي مي‌گويند ولي با نگاه به آنها نقش شاخ گوزن بر ذهن متبادر مي شود. از اين رو توليد‌كنندگان و نصابان نام‌های مختلفی بر اين كالا گذاشته اند. حفاظ گوزني، حفاظ شاخ گوزنی، حفاظ هلالي، حفاظ گل نرده، حفاظ بوته‌خاری، فنس بوته‌ خاری، حفاظ خاری، حفاظ بوته‌ای، حفاظ دیواری بوته‌ای، حفاظ بوته خاری، حفاظ شاخه ای  از جمله این نام‌ها است. به هر حال صرف نظر از اینکه ساختمان آپارتمان است یا ویلا، کاربری تجاری دارد، اداری است یا مسکونی می‌توان از این محصول استفاده کرد.

 ارتفاع اين حفاظ به درخواست مشتري در 60، 70 و 80 سانتي‌متر ساخته مي‌شود.  از تفاوت‌هاي بارز اين حفاظ‌ها نسبت به حفاظ‌هاي قديمي اين است كه ضمن امنيت بالاتر طراحي آن نيز متنوع است و مي‌توان طرح‌هاي مختلفي از اين كالا را ارائه داد.

 اين حفاظ‌ها مي‌تواند بنا به سفارش مشتري رنگ آميزي شود. وزن هر متر طولي از اين حفاظ‌ها بيش از 17 تا 24 كيلوگرم در سايزهاي مختلف ميلگرد است. از آنجا كه اين كالا خراب نمي‌شود، اگر نصب آن دقيق باشد دچار مشكلي نخواهد شد، مگر آنكه به عمد خراب شود.

از آنجا كه برخي ساختمان‌ها داراي رنگ خاصي هستند مي‌توانند رنگ اين حفاظ ها را براي تركيب بهتر با ساختمان به توليد كننده سفارش دهند. براي مثال اگر ديوار، آجر سه‌سانتي باشد طبعا رنگ حفاظ را زرد يا كرم مي‌كنند يا ديوار و ساختماني كه از سنگ يا سيمان سفيد ساخته شده است حفاظ بوته اي آن را نيز رنگ سفيد مي‌زنند.

برچسب ها: